Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Remont coraz bliżej
Niedziela, 07-09-2014
 

Wybrany został wykonawca przebudowy mostu w ciągu ul. Sienkiewicza w Brodnicy. W najbliższych dniach podpisana zostanie umowa. Ważna przeprawa na DW nr 560 zmodernizowana zostanie w ciągu 11 miesięcy. Inwestycja kosztować będzie 5,9 mln zł.Jest możliwa dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa dodatkowych funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na ulicy Sienkiewicza w miejscu starej przeprawy powstanie nowa stalowa konstrukcja o większej nośności (40 ton). Prace ruszą w połowie września, po podpisaniu umowy. Wśród zastosowanych niestandardowych rozwiązań znajduje się miedzy innymi tak zwana cicha  nawierzchnia, która znacznie ogranicza hałas. Na moście i dojazdach wpusty uliczne na deszczówkę będą wyposażone w osadniki (do kanalizacji trafi wstępnie oczyszczona woda ściekowa). Pod mostem pojawią się także półki umożliwiające jaskółkom zakładanie gniazd. Wzmocnione zostaną przyczółki i filar. Roboty związane z budową nowej przeprawy zakończą się na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku. Podczas ich trwania most będzie nieprzejezdny. Wraz z mostem przebudowana zostanie ul Sienkiewicza na odcinku blisko 600 metrów.

 

 

- Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na modernizację mostu, która jednocześnie spełniała wszystkie warunki  złożyła firma „Want” z Tczewa - wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. -  Inwestycja kosztować będzie 5,9 mln zł. Jest możliwa dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa dodatkowych funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W najbliższych dniach należy spodziewać się podpisania umowy. Prace prawdopodobnie rozpoczną się w połowie września. O dokładnym terminie rozpoczęcia robót poinformujemy jeszcze kierowców.

W trakcie prac most będzie wyłączony z ruchu. Kierowcy jadący tranzytem oraz pojazdy ciężarowe będą korzystać z objazdu wytyczonego tak zwaną trasą przemysłową. Przebiegać będzie on ulicami Podgórną i Piłsudskiego. Mieszkańcy Brodnicy będą mogli korzystać także z mostów na Starym Mieście.

źródło: ZDW w Bydgoszczy

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna