Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Samorządowcy z Ukrainy będą uczyć się od brodnickich samorządowców
Wtorek, 16-09-2014

Samorządowcy z Ukrainy Wschodniej z miasta Sumy  odbywają staż  w brodnickim Magistracie. Przyjechali w ramach realizacji polsko-ukraińskiego projektu wsparcia reform samorządowych "Przygotowanie ukraińskich samorządów do wdrożenia reform decentralizacyjnych i stowarzyszenia z Unią Europejską", realizowanego przez Związek Miast Polskich i wybrane samorządy polskie.  Ich zadaniem jest zdobycie wiedzy i doświadczenia w zakresie przeprowadzania na Ukrainie reform decentralizacji. Projekt wpisuje się także w inicjatywę Prezydenta RP dotyczącą polskiej pomocy dla Ukrainy oraz rządowy program wspierania reform na Ukrainie.

Urzędnicy z Sum: pani Ludmiła Fesenko, koordynator ds. młodzieży  projektów z Urzędu Miasta w Sumach oraz pan Andrij Baranom, doradca prezydenta miasta Sumy ds. projektów gospodarki  miejskiej, będą mogli zobaczyć w brodnickim urzędzie m.in. to, jak wyglądają procedury związane z pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej, zarządzanie projektami czy sprawy związane z komunikacją miejską , gospodarką odpadami komunalnymi .
Ukraińcy przyjechali do Brodnicy  w poniedziałek późnym wieczorem. Tego dnia  brali również udział w Warszawie w Kancelarii Prezydenta w konferencji otwierającej projekt.  Wizyta potrwa do piątku. Dodajmy, że Brodnica jest jednym z 30 polskich miast, w których samorządowcy z Ukrainy będą mieli szansę przyjrzeć się funkcjonowaniu polskiego  samorządu. W Kujawsko-Pomorskiem w projekcie biorą udział również Grudziądz i  Inowrocław.

 Pomoc polskich samorządów ma polegać przede wszystkim na przygotowaniu jak najszerszej grupy ukraińskich samorządowców do wdrożenia zaplanowanych reform decentralizacyjnych w kontekście sięgania po dotacje z Unii Europejskiej. Ponadto ma wzmocnić obraz tamtejszego samorządu w oczach społeczeństwa, podnieść jakość, dostępność i efektywność lokalnych usług publicznych, a także ograniczyć zjawiska korupcyjne.

 

W roku 2014 przedsięwzięcie współfinansowane jest z środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i jej Programu „Study Tours to Poland”.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna