Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Fundacja Światło wspomaga chorych z Brodnicy
Poniedziałek, 20-10-2014

Fundacja „Światło” z Torunia przekazała za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Brodnicy sprzęt medyczny dla osób objętych opieką Hospicjum Domowego „ Światło” w Brodnicy. Do dyspozycji chorych będzie dodatkowy koncentrator tlenu i  cztery materace pneumatyczne, przeciwodleżynowe.

    Hospicjum Domowe „ Światło” w Brodnicy istnieje od 1 lutego 1995 roku . Rok później dołączyło Wąbrzeźno, Chełmno i Golub-Dobrzyń.

       - W Polsce rocznie umiera na raka ponad 80 tys. osób. Źródłem cierpienia człowieka umierającego na nowotwór jest proces chorobowy, który stale postępuje i potęguje cierpienia. Cierpienie dotyczy zawsze ciała, psychiki i duszy. Nadrzędnym celem funkcjonowania Hospicjum „Światło” jest rozpoznawanie problemów psychofizycznych pacjenta. Diagnoza ta przekłada się na podejmowanie działań, mających na celu pomoc fizyczną lub psychiczną w wykonywaniu czynności dnia codziennego, rehabilitację czy zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. Są to także czynności pielęgnacyjne, wykonywane według wszechstronnej wiedzy i umiejętności zawodowych pielęgniarek, zgodnie z obowiązującymi standardami opieki. Nieodzownym elementem pracy Hospicjum „Światło” jest udzielanie porad w zakresie walki z bólem, prowadzenie leczenia przeciwbólowego, kontynuacja i realizacja leczenia farmakologicznego i dietetycznego. Mimo  ogromnego wysiłku, nie można jednak nie wspomnieć o śmierci. Wszystkie  działania zmierzają do stworzenia właściwych warunków, zapewniających godne umieranie - mówi Hanna Osińska, główny specjalista ds. zdrowia w UM w Brodnicy 

        Obszar działania hospicjum w Brodnicy to powiat brodnicki. Sześć pielęgniarek , dwoje lekarzy i rehabilitant są  do dyspozycji około pięćdziesięciu pacjentów o każdej porze dnia. Personel profesjonalnie wykształcony, o specyficznym podejściu pełnym empatii i zrozumienia codziennie towarzyszy chorym i rodzinom w trudnej, zdominowanej chorobą nowotworową rzeczywistości.  W zaciszu domowym, w którym życie rodziny toczy się  wokół chorego i jego choroby, pielęgniarki i lekarze  pomagają nie tylko rozwiązywać problemy opiekuńczo - pielęgnacyjne ale także egzystencjonalne rodzin. Na co dzień od 20 lat pokonują kilometry dróg aby dotrzeć do tych, którzy potrzebują ich pomocy. To wyjątkowi ludzie w nadzwyczajnej codzienności związanej z lękiem i cierpieniem innych  są w miejscach, o których  większość z nas woli nawet nie myśleć. Towarzyszą swoim pacjentom do końca.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna