Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Uczniowie otwarci na świat
Środa, 11-02-2015

Szkoła Podstawowa nr 2 w Brodnicy może jako jedna z nielicznych brodnickich szkół poszczycić się realizacją już drugiego międzynarodowego projektu finansowanego ze środków UE. Projekt Erasmus+ będzie realizowany w SP nr 2 przez dwa lata szkolne: od 1.09.2014r. do 31.08.2016r. Tytuł projektu brzmi "The Europe of Myth and Legend" - Using ICT and Mythology In Developing Literacy (Europa mitów i legend - korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnych i mitów w rozwijaniu umiejętności czytania i pisania). Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Elżbieta Kupczyk - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. 

W projekcie bierze udział pięć państw: Irlandia, Hiszpania, Włochy, Turcja i Polska. Koordynatorem całego projektu jest Irlandia. Projekt ten koncentruje się głównie na wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w rozwoju umiejętności czytania i pisania. Materiałem, na którym pracują uczestnicy projektu, są mity i legendy. Zadaniem każdej szkoły jest wybranie pięciu legend lub mitów dotyczących ich kraju lub regionu. Rezultatem projektu będzie stworzenie zasobu nauczania do 25 mitów i legend przedstawionych za pomocą różnych narzędzi ICT takich jak: Glogster- plakat interaktywny, prezentacja Power Point, Audacity - słuchowisko, Windows Movie Maker - film, PhotoStory - fotoreportaż. Językiem projektu jest język angielski. Ponadto powstaną prace literackie, krzyżówki, kalendarz, karty do gry związane z legendami i mitami. Uczniowie naszej szkoły będą mogli wziąć udział w wielu konkursach: literackim, plastycznym, fotograficznym. Nawiążą kontakty z rówieśnikami z państw biorących udział w projekcie dzięki wideokonferencjom oraz podszkolą swoje umiejętności językowe. 

Warto również wspomnieć, że wszelkie prace będą publikowane na stronie internetowej projektu http://europeofmythandlegend.weebly.com/. Strona ta będzie służyć jako zasób w nauczaniu umiejętności zarówno w kraju jak i na szerszym poziomie europejskim, a nawet światowym. Polski strona www projektu: http://sp2brodnicaerasmus.blogspot.com/ Już dziś można zaobserwować spore zainteresowanie nauczycieli, uczniów i rodziców tym projektem. 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna