Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Otwarcie mostu
Wtorek, 01-09-2015

W Brodnicy zakończyła się przebudowa mostu na Drwęcy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 560 łączącej miasto z Rypinem i Sierpcem. Praktycznie nowa przeprawa zostanie otwarta dla ruchu w czwartek (3 września). To kolejna ważna inwestycja drogowa w tej części Kujaw i Pomorza.

Remont przeprowadzano dzięki dodatkowym środkom na inwestycje drogowe uruchomionym przez Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zadanie obejmowało również przebudowę 600-metrowego fragmentu ulicy Sienkiewicza. Na jezdni ułożono ograniczającą hałas „cichą nawierzchnię”, wykonano też szczelny systemu odwodnienia, dzięki czemu woda z jezdni nie jest odprowadzana bezpośrednio do Drwęcy. Zaprojektowano nowe energooszczędne oświetlenie oraz trwałe oznakowanie poziome i pionowe. Nowy most jest przystosowany do przejazdu pojazdów o masie do 40 ton. Powstał też szeroki oddzielony od jezdni barierą chodnik, który w momencie dobudowania ścieżek rowerowych będzie pełnił funkcję ciągu pieszo-rowerowego. Pod mostem pojawiły się półki umożliwiające ptakom zakładanie gniazd. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 6 mln złotych.

- Odnowa mostu w Brodnicy to kolejne przedsięwzięcie, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników dróg w tej części regionu. Inwestycja uzupełnia zakończoną w 2013 roku modernizację 32-kilometrowego drogi wojewódzkiej nr 560 do Rypina i Sierpca – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego trafiły również na zakończoną w 2010 roku budowę zachodniej obwodnicy Brodnicy. W mieście trwa także realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad budowa 2-kilometrowego obejścia w ciągu drogi krajowej nr 15 łączącej Toruń z Olsztynem.

źródło: www.zdw-bydgoszcz.pl

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna