Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Tworzymy Lokalną Grupę Działania Miasta Brodnicy
Piątek, 04-09-2015

Miasto Brodnica zaprasza na spotkanie poświęcone zastosowaniu metody rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS) oraz zainicjowaniu utworzenia Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Miasta Brodnicy.

Na spotkanie zapraszamy brodnickie organizacje pozarządowe, podmioty publiczne, przedsiębiorców oraz mieszkańców zainteresowanych aktywną działalnością na rzecz miasta Brodnicy i udziałem w kierowaniu rozwojem lokalnym Brodnicy.

Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) jest narzędziem służącym włączeniu obywateli na szczeblu lokalnym w inicjowanie i realizację działań na rzecz rozwoju lokalnego.

Idea RLKS zakłada, że to obywatele diagnozują, planują i realizują działania na rzecz swojej społeczności – rozwój jest więc stymulowany przez obywateli, w sposób oddolny.

RLKS to konkretna metoda i przestrzeń do działania i współpracy na rzecz rozwiązywania problemów społecznych mieszkańców Brodnicy, przeciwdziałania społecznemu i zawodowemu wykluczeniu osób i rodzin, aktywizacja dzieci i młodzieży, działania wspierającymi rozwój i integrację społeczności lokalnej naszego miasta.

Rozwój lokalny kierowany przez społeczność będzie realizowany poprzez powołanie na określonym terytorium Lokalnej Grupy Działania. W jej skład wejdą przedstawiciele trzech sektorów: władz publicznych, lokalnych partnerów społecznych i gospodarczych, mieszkańców.
W latach 2014-2020 lokalne grupy działania powstają także w miastach. LGD to stowarzyszenie, które utworzą organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy i gmina – to realne, międzysektorowe Partnerstwo z udziałem max. 49% każdego z sektorów. Miejskie LGD korzystać będą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, by realizować użytecznie społeczne przedsięwzięcia projektowe, przygotowane przez mieszkańców i ich organizacje. 
By tę szansę dobrze wykorzystać potrzebny jest wspólnie wypracowany przez partnerów współpracy plan – strategia rozwoju, którą przygotowywać będzie powstająca Lokalna Grupa Działania. 


Ważne terminy:

  • 15-go września 2015 r. o godzinie 16:00 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy - SPOTKANIE ZAŁOŻYCIELSKIE, NA KTÓRYM POWOŁANE ZOSTANIE LGD

  • do 11 września br. – można składać deklaracje zaangażowania.

Do pobrania: deklaracja

Deklaracje przyjmuje Urząd Miejski w Brodnicy, pokój 203, tel. 56 56 49 30 318, w jednej z formuł:

Uwaga: zainteresowane organizacje pozarządowe, które chcą przystąpić do LGD na kolejne spotkanie 15-go września muszą przygotować uchwałę organu uprawnionego do podejmowania decyzji o przystąpieniu do LGD.

Zapraszamy do włączenia się w ten partycypacyjny proces wszystkie III sektory naszego miasta, by oddolnie budować Lokalną Grupę Działania Miasta Brodnicy.  

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna