budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Dobra passa brodnickich lekkoatletów
Czwartek, 26-01-2017

22.01.2016 r. (niedziela) w Toruniu odbył się halowy ogólnopolski mityng lekkoatletyczny z udziałem ponad 1400 zawodników z całego kraju, w tym 14 z Miejskiego Uczniowskiego klubu Lekkoatletycznego "Brodnica". Brodniccy lekkoatleci po raz kolejny odnieśli ogromny sukces.

Robert Kaczorek wygrał bieg na 1500 m z najlepszym tegorocznym wynikiem w kraju - 4,02.93 kategoria junior,

Dominika Małkowska wygrała bieg na 200 m również z najlepszym wynikiem w kraju  - 25.98 s. kategoria młodzik,

Kamila Stempkowska zwyciężyła w biegu na 60 m - 8.20 s. kategoria dzieci,

Mateusz Gortatowski zwyciężył w biegu na 300 m - 39.10 s.

W ramach mityngu odbyły się Mistrzostwa Województwa juniorów i juniorów młodszych. Zawodnicy MUKL zdobyli 2 medale złote Robert Kaczorek - 1500 m junior, Błażej Ciżyński - 800 m junior młodszy oraz 1 medal srebrny Igor Olszewski 1500 m - junior młodszy. Trójka medalistów wystartuje w Halowych Mistrzostwach Polski 11-13.02 2017 r. w Toruniu. W najbliższą sobotę młodzicy MUKL wystartują w Halowych Mistrzostwach Województwa również w Toruniu.