Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Brodniczan portret prowincjonalny
Wtorek, 09-05-2017

Towarzystwo Miłośników Ziemi Michałowskiej oraz Muzeum w Brodnicy pragną zaprosić na opowieść o przemijaniu kolejnych pokoleń, a wraz z nimi charakteryzujące ich obyczaje, ubiór, otoczenie, itp. Upływający czas pozostawił jednakże piękną dokumentację w postaci starej fotografii, która pozostaje niezmienna, nieco tajemnicza i nierzadko stanowi dzieło sztuki. Nieopisane zdarzenia, portrety odchodzą w zapomnienie wraz z ostatnimi żyjącymi świadkami. Niewielka tekturka, na której w ułamku sekundy uwieczniono postać, wydarzenie lub miejsce pozostaje często jedynym źródłem informacji o upływającym czasie.

Ekspozycja „Brodniczan portret prowincjonalny”, której otwarcie odbędzie się 12 maja 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii Brama - Mały Rynek 4, to podróż po nieistniejących już brodnickich zakładach fotograficznych i materialnym spadku, który po nich pozostał. Zaprezentowanych zostanie około 200 wydrukowanych i oryginalnych fotografii, których główną część stanowić będzie fotografia portretowa od II połowy XIX w., aż do lat 70 - tych XX w.

Zadanie organizowane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Michałowskiej i Muzeum w Brodnicy dofinansowane zostało przez Urząd Gminy Miasta Brodnicy oraz Starostwo Powiatowe w Brodnicy. Wystawa zrealizowana w ramach Międzymuzealnego Projektu Wystawienniczego "Rzeka - Miasto - Ludzie – Muzeum". Patronat Honorowy objął Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna