Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Brodnica rozpoczyna sezon triathlonowy
Wtorek, 16-05-2017

Już w najbliższy weekend, tj. 21 maja br. rozpoczynamy kolejny, czwarty sezon imprez triathlonowych spod znaku "V". Brodnica jako sprawdzona przez organizatorów i zawodników miejscówka ponownie będzie areną zmagań zawodników rywalizujących w wodzie i na lądzie. Uczestnicy będą mieli do wyboru 3 dystanse, 1/4, 1/2 i 1/8 Iron Man. Dobra nawierzchnia trasy rowerowej, nowy odcinek biegowy (ścieżka rowerowo-biegowa) i niewielka odległość części pływackiej od strefy zmian - to główne elementy dające możliwość sprawnego przeprowadzenia zawodów oraz gwarantujące komfort zawodników.

Pierwszym elementem zawodów jest pływanie, które odbywa się w otwartym akwenie wodnym na różnych dystansach. Start i meta tego etapu zaplanowano na plaży miejskiej nad jeziorem Niskie Brodno.

Drugim etapem jest jazda rowerowa po drogach o podłożu asfaltowym. Zawody realizowane są na drogach publicznych, przy zamkniętym lub częściowo zamkniętym ruchu drogowym. W miejscach szczególnie niebezpiecznych Policja oraz służby Organizatora czuwają nad bezpieczeństwem zawodników i kierowców. Start oraz meta tego etapu znajdować się będzie na ul. Wczasowej. Ulicą Wczasową zawodnicy wystartują w kierunku miejscowości Żmijewo – Żmijewko – Zbiczno. Dalej drogą powiatową w kierunku miejscowości Ciche. Nawrót w wyznaczonym punkcie, a następnie powrót tą samą trasą.

Trzecim elementem w rywalizacji jest bieganie, które realizowane jest na wyznaczonej trasie biegowej wyłączonej z ruchu pojazdów. Trasa w postaci pętli odbywać się będzie po ścieżce pieszo – rowerowej biegnącej wzdłuż drogi powiatowej – Brodnica – Zbiczno.

Godziny startu poszczególnych dystansów:

09:00 start, dystans 1/2 IM, sztafeta 1/2 IM

10:45 start dystans 1/4 IM, sztafeta 1/4 IM

11:30 start dystans 1/8 IM

W związku z realizacją imprezy sportowej planowana jest zmiana organizacji ruchu dla drogi powiatowej Brodnica – Ciche – 21 maja 2017 r.:

godz. 08:40 – rozpoczęcie wprowadzania zmiany organizacji ruchu

godz. 09:00 – zamknięcie wjazdu na wyłączone z ruchu ulice i sprawdzenie poprawności zmiany organizacji ruchu przez Policję

ok. godz. 13:30 – zakończenie trwania zmiany organizacji ruchu na tym odcinku

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna