Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Blues Rock Meeting Brodnica 2011.
Piątek, 24-06-2011

W Brodnicy po latach znów spotkają się fani rocka i bluesa. 2 lipca  godz. 18.00 na terenie kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego "Zielone Wzgórze" nad jeziorem Niskie Brodno odbędzie się Blues Rock Meeting Brodnica 2011. Organizatorem imprezy nawiązującej do popularnych w latach 80. i 90. ubiegłego wieku muzycznych campingów jest Burmistrz Brodnicy i Stowarzyszenie "Omega".

W 2012 roku minie 30 lat od momentu zorganizowania pierwszego festiwalu muzyki rockowej w Brodnicy, który przez lata znany był fanom w Polsce jako Muzyczny Camping. Impreza powstała z inicjatywy Grzegorza Grabowskiego i dzięki wsparciu organizacyjnemu Brodnickiego Domu Kultury w 1982 roku jako Rock na Pojezierzu. Od 1983 organizowana była już jako Muzyczny Camping. Obok Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie była jednym z najbardziej znanych i ważnych przeglądów muzyki młodzieżowej w PRL-u.
Co roku pod koniec lipca do Brodnicy ściągały tysiące fanów bluesa, rocka i reggae z całej Polski. Brodnica, podobnie jak Jarocin, stała się miejscem, gdzie młodzi ludzie znajdowali azyl wolności oraz odskocznię od szarej i "skrzeczącej" brakiem swobód rzeczywistości schyłku peerelowskiego ancien régime’u.
Na scenie nieistniejącego już amfiteatru w parku Chopina obok zespołów konkursowych prezentowały się najpopularniejsze zespoły niezależnej muzyki młodzieżowej. Podczas pierwszej edycji brodnickiego festiwalu wystąpiły: Republika, Lombard, Stalowy Bagaż, TNT. Na campingach muzycznych w Brodnicy fani rocka, bluesa i reggae mieli okazję słuchać też koncertów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem, Nocnej Zmiany Bluesa, która od 1983 roku z liderem Sławkiem Wierzcholskim była stałym gościem festiwalu, zespołów: Zdrowa Woda, Kasa Chorych, Oddział Zamknięty, Lady Pank, Free Blues Band, Mietek Blues Band oraz Izrael. Na festiwale do Brodnicy w połowie lat 80. przyjeżdżali również tacy wykonawcy jak Stanisław Sojka, Martyna Jakubowicz, Tadeusz Nalepa, Jan i Józef Skrzekowie.
Intencją organizatorów Blues Rock Meeting Brodnica 2011, który podobnie jak przed laty firmuje swoim nazwiskiem Grzegorz Grabowski, jest przywrócenie festiwalu w nowej formie oraz wprowadzenie go na stałe do kalendarza imprez kulturalnych Brodnicy.
2 lipca na bluesowo-rockowym mityngu na „Zielonym Wzgórzu” nad jeziorem Niskie Brodno wystąpią: Nocna Zmiana Bluesa, Open Blues, Czaqu, Zdrowa Woda oraz Dubska. Zapraszamy!

( tekst: Stowarzyszenie Omega)

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna