Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Powiązane załączniki:
Wymieniasz piec na ekologiczny? Jest dotacja!
Piątek, 26-01-2018

Od 26 stycznia 2018 roku ruszył zapowiadany przez Burmistrza Brodnicy program proekologiczny. Można już pobierać formularze wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie inwestycji polegającej na modernizacji źródła ciepła opalanego paliwem stałym. Wnioski będzie można składać od 26 lutego br. Dodatkowo na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Brodnicy, radni przyjęli zmiany zaproponowane przez Burmistrza Brodnicy Jarosława Radacza, tak by  wnioskodawcy mogli równolegle skorzystać z dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Dotacja z budżetu gminy Miasta Brodnicy przewiduje dofinansowanie:

• do podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej - kwota dotacji do 3000 zł;

• do modernizacji źródła ciepła na ogrzewanie gazowe - kwota dotacji do 3000 zł;

• do modernizacji źródła ciepła na ogrzewanie olejowe - kwota dotacji do 2000 zł;

• do modernizacji źródła ciepła na piec ogrzewany paliwem stałym w tym biomasę, spełniający wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe (Dz. U. Poz. 1690) - kwota dotacji do 2000 zł.

Z dotacji może skorzystać każdy mieszkaniec Brodnicy chcący pozbyć się tak zwanego „śmieciucha”, a tym samym przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście. Szczegółowe Informacje można uzyskać w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brodnicy pok. 308 tel. 56 49 30 335 / 56 49 30 620. Wnioski składać można od 26 lutego 2018 r. do końca sierpnia 2018 r.

Natomiast dofinansowanie z WFOŚiGW w Toruniu udzielane będzie w formie dotacji, w wysokości 2000 zł do wymiany jednego źródła ciepła w jednym budynku mieszkalnym jednorodzinnym lub lokalu mieszkalnym. Warunkiem koniecznym do uzyskania dotacji jest udzielenie równocześnie dotacji przez Urząd Miejski w Brodnicy w wysokości minimum 2000 zł. Stąd wynika zmiana do uchwały Rady Miejskiej w Brodnicy.

„Zmiana dotyczy dotacji na modernizację źródła ciepła opalanego paliwem stałym, która z kwoty tysiąc pięćset złotych wzrosła do kwoty dwóch tysięcy złotych. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Brodnicy. Dzięki temu wszyscy wnioskodawcy będą mieli równe szanse na skorzystanie z dodatkowego dofinansowania. Łącznie będzie można uzyskać dotację w wysokości od czterech do pięciu tysięcy złotych w zależności od rodzaju wymienianego źródła ciepła” - informuje Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy

Dla Gminy Miasta Brodnicy limit dofinansowania z WFOŚiGW w Toruniu wyniesie 50000zł. Tak więc z dodatkowej dotacji skorzystać będzie mogło 25. pierwszych wnioskodawców. Natomiast Gminy będą mogły składać wnioski o dotacje do „wojewódzkiego funduszu” od marca br.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna