Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Program zapobiegania upadkom wśród seniorów
Wtorek, 06-08-2019

W związku z przystąpieniem przez Gminę Miasta Brodnicy do „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim” realizowanego wspólnie z Województwem Kujawsko-Pomorskim zapraszamy osoby w wieku powyżej 60. r.ż. zamieszkujące na terenie miasta Brodnicy, do wzięcia udziału w tym Programie.

Celem programu profilaktycznego jest zapobieganie upadkom wśród osób po 60 roku życia, poprawa sprawności fizycznej oraz wykształcenie nawyków systematycznych ćwiczeń fizycznych wśród uczestników programu. Uczestnicy wezmą udział w specjalnie dla nich dobranych ćwiczeniach fizycznych, w niewielkich grupach. Dowiedzą się też jak unikać niebezpiecznych sytuacji, m. in. w miejscu zamieszkania i środkach komunikacji publicznej, a także jak dzięki zdrowemu ruchowi i właściwej diecie zachować sprawność do późnych lat.

Wszystkie osoby, które wyrażą chęć uczestnictwa w Programie wezmą udział w badaniach kwalifikacyjnych, które obejmują: badanie lekarskie, ocenę sprawności fizycznej oraz ankietę samooceny stanu zdrowia i zadowolenia z życia. Po zakwalifikowaniu przez lekarza uczestnicy będą ćwiczyć w grupach 3 razy w tygodniu po 45 minut. Grupy prowadzone będą przez przeszkolonych trenerów. Okres ćwiczeń to 3 miesiące. W trakcie trwania Programu przeprowadzone zostaną spotkania edukacyjne z uczestnikami. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły dotyczące terminu realizacji Programu podamy wkrótce na stronie internetowej www.brodnica.pl

Osoby zainteresowane zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Brodnicy Biuro Zdrowia i Pomocy Społecznej pokój 111 B, tel. 56 49 30 632, 56 49 30 315.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna