Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Profilaktyka zakażeń pneumokokowych oraz program wykrywania zakażeń WZW B i C
Środa, 07-08-2019

Zapraszamy do udziału w następujących Programach:

1. „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”. Adresatami programu są osoby w wieku powyżej 65 r. ż., zameldowane na terenie miasta Brodnicy, które nie były szczepione szczepionką przeciwko pneumokokom i należą do grupy ryzyka – osoby leczące się z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli lub dychawicy oskrzelowej. Z programu może skorzystać 100 osób. Realizatorem ww. programu został Zespół Opieki Zdrowotnej przy ul. Wiejskiej 9 w Brodnicy. Szczegółowe informacje: ZOZ Brodnica tel. 56 66 89 116.

Celem programu jest zmniejszenie zapadalności i umieralności na inwazyjne choroby pneumokokowe wśród osób po 65 r. ż., w szczególności u osób chorych na przewlekły nieżyt oskrzeli i astmę oskrzelową, a także zmniejszenie chorobowości populacji ogólnej dzięki podniesieniu odporności populacyjnej.

2. „Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”. Adresatami programu są osoby niezbadane w kierunku zakażenia HBV i HCV zameldowane na terenie miasta Brodnicy. Z programu może skorzystać 100 osób. Realizatorem programu jest VITALABO Laboratoria Medyczne Sp. z o. o. – Punkty Pobrań: Centrum Medyczne ALFA ul. Sienkiewicza 25 oraz NZOZ ARS MEDICA ul. Leśna 1A w Brodnicy, Punkt Pobrań ul. Korczaka 2 w Brodnicy. Szczegółowe informacje: VITALABO tel. 52 561 80 50.

Celem programu jest zwiększenie wykrywalności zakażeń wirusem HBV i HCV, a także zmniejszenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem HBV i HCV.

Programy te sfinansowane zostaną z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu Gminy Miasta Brodnicy w proporcjach 50:50.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna