Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Młodzi karatecy na europejskim podium
Środa, 13-11-2019

Gratulacje i upominki od Burmistrza Brodnicy otrzymali młodzi zawodnicy, którzy z sukcesami reprezentowali nasze miasto podczas Mistrzostw Europy Tang Soo Do, które odbyły się w Rotterdamie od 18 do 20 października 2019r. W zawodach udział wzięło ponad 300 sportowców z 11 europejskich państw. Mimo ogromnej rywalizacji to właśnie zawodnik z Brodnicy Miłosz Maciejewski w kategorii 11-12 lat wrócił do naszego miasta jako mistrz Europy. Nie lada sukcesami mogą się również pochwalić pozostali reprezentanci naszego miasta. Paweł Pietrzykowski zdobył brązowy medal w kat. 11-12 lat, Łucja Tabarkiewicz brązowy medal w kat. 10-11 lat, Dominik Gielnik brązowy medal w kat. 18-25 lat oraz Viktor Sobczak, który zajął czwarte miejsce w kat. 10-11 lat.

Urząd Miejski w Brodnicy od lat wspiera Polskie Stowarzyszenie Moo Duk Kwan Tang Soo Do z siedzibą w Brodnicy poprzez dotację na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz udział we współzawodnictwie sportowym w ramach otwartego konkursu ofert na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

„Cieszę się, że te środki finansowe są dobrze spożytkowane, że w dobie cyfryzacji młodzi ludzie nadal lgną do sportu. Dlatego, tak ważna jest dla mnie popularyzacja dyscyplin sportowych wśród dzieci i młodzieży.” - mówił podczas spotkania Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna