Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Zadbaj o zdrowie
Poniedziałek, 24-10-2011

Burmistrz Brodnicy zaprasza mieszkańców miasta do udziału w badaniach diagnostycznych,  między innymi z zakresu profilaktyki nowotworów
5 listopada 2011 r. w godzinach od 12 do 16 w Brodnickim Domu Kultury w ramach imprezy otwartej „ Zadbaj o zdrowie” zainicjowanej i zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Z Upośledzeniem Umysłowym w Stopniu Znacznym i Głębokim będą prowadzone badania diagnostyczne w kierunku profilaktyki nowotworowej,  badania spirometryczne oraz w kierunku profilaktyki cukrzycy. Burmistrz Brodnicy Pan Jarosław Radacz włączył się w organizację oddziaływań diagnostycznych  zapraszając na akcję "Zadbaj o zdrowie" toruńską Poradnię Genetyki Nowotworów i C$M Centromed S.J oraz Poradnię Diabetologiczną .

  -  Badania genetyczne skierowane są do osób najbardziej obciążonych ryzykiem zachorowania na raka. Aby wziąć udział w badaniu należy wykazać rodzinne obciążenie  poprzez podanie wystąpienia raka piersi lub jajnika u krewnych I linii tj. rodziców  lub rodzeństwa - informuje Hanna Osińska z UM w Brodnicy  . Badanie będzie u tych osób przeprowadzone bez skierowania od lekarza rodzinnego. Pozostali chętni w rodzinach, w których występowały zachorowania na inne rodzaje raka lub u dalszych krewnych powinni zwrócić się do lekarza rodzinnego po skierowanie do tego rodzaju badania.  Zapraszamy 50 osób ,  nabór na badania prowadzimy pod numerem telefonu ( 56 ) 4930632, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15.

Do badań spirometrycznych , badania poziomu cukru we krwi i wysokości ciśnienia tętniczego  zapraszamy wszystkich chętnych, nie wymagane jest skierowanie. Natomiast dodatkowo będzie można wykonać test genetyczny ( próba z jamy ustnej ), który pozwoli na zapisanie się do Banku Potencjonalnych Dawców Szpiku Kostnego lub Komórek  Macierzystych. Akcja ta jest kontynuacją działań zainicjowanych w lipcu 2011 r.            

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna