Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
W Dniu Samorządu Terytorialnego...
Środa, 27-05-2020

27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory w Polsce po II wojnie światowej – wybory samorządowe. 30 lat temu mieszkańcy miast i gmin oraz małych społeczności na wsiach po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat decydowali w całkowicie wolny i nieskrępowany sposób o przyszłości Polski. W dniu rocznicy Brodnica przybrała kolory biało–czerwone, a na brodnickim rynku stanęła wystawa nawiązująca do tak ważnego wydarzenia.

„Z perspektywy 30 lat widzimy jak ważny był to moment. Przez te trzy dekady Polacy z mniejszych i większych miejscowości, w każdym regionie kraju wybierali lokalne władze i decydowali o kierunku rozwoju swoich małych ojczyzn. Polskie samorządy i ich mieszkańcy zdali swój egzamin celująco, polskie regiony i miejscowości przeżyły w tym czasie niesamowity rozkwit.

W Dniu Samorządu Terytorialnego składam wszystkim brodniczanom, samorządowcom, radnym oraz pracownikom administracji samorządowej życzenia i podziękowania za wkład, entuzjazm i zaangażowanie w rozwój miasta. Dzięki Wam Brodnica stała się piękniejsza i nowocześniejsza. Możemy być dumni z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Jestem przekonany, że dla wielu z nas bardzo ważna jest idea samorządności.”

Jarosław Radacz

Burmistrz Brodnicy

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna