Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Życzenia od Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brodnicy
Środa, 27-05-2020

W Dniu Samorządu Terytorialnego życzenia i podziękowania przekazał również Przewodniczący Rady Miejskiej w Brodnicy Artur Dombrowski.

„27 maja obchodzimy 30 rocznicę odrodzenia samorządu terytorialnego. W maju 1990r. odbyły się pierwsze w powojennej Polsce wolne wybory do rad samorządowych. Od tego momentu mieszkańcy poszczególnych gmin mogą sami wybierać swoich przedstawicieli do organów gminy, sami mogą decydować o kierunkach jej rozwoju. Samorząd lokalny dzisiaj jest wyrazem demokracji obywatelskiej i decentralizacji władzy państwowej. Jest wspólnotą, którą tworzą wszyscy jej mieszkańcy. I właśnie dzięki mieszkańcom, ich wysiłkowi i wszelkim inicjatywom, które podejmują, możemy być świadkami rozwoju i z dumą patrzeć jak zmieniała i zmienia się nasza mała ojczyzna. Dla każdego z nas miejsce, w którym przyszło nam żyć, jest czymś o co dbamy, czymś co nie jest nam obojętne, do czego wracamy z radością, o co się troszczymy. Rozwój gospodarczy, infrastrukturalny, ekonomiczny i społeczny był możliwy również dzięki tym, którym brodniczanie powierzali zarządzanie miastem i stanowienie prawa. Dzisiejsza pozycja Brodnicy jest zatem zasługą wszystkich byłych burmistrzów: Edwarda Semeniuka, Wacława Derlickiego, Leona Krysińskiego, a także obecnego burmistrza Jarosława Radacza. Nie sposób pominąć przewodniczących Rady Miejskiej: Barbary Bok-Majzel, Piotra Jankiewicza, Iwony Sarnowskiej, Marka Hildebrandta, Romana Pawlaka.

Dzisiaj, z okazji tej pięknej rocznicy, jako Przewodniczący Rady Miejskiej w Brodnicy VIII kadencji serdecznie dziękuję wszystkim jej mieszkańcom za wszelkie podejmowane działania na rzecz rozwoju naszej wspólnoty. Dziękuję również wszystkim dotychczasowym burmistrzom i przewodniczącym Rady Miejskiej oraz radnym. Serdeczne podziękowania składam również wszystkim byłym i obecnym pracownikom Urzędu Miejskiego oraz wszystkich jednostek organizacyjnych miasta. Wierzę, że Brodnica dalej będzie się rozwijała, piękniała i będzie dla nas miejscem, do którego wracamy, i w którym będziemy przeżywać piękne i ważne chwile naszego życia. Życzę Państwu, aby samorząd w obecnej formule przetrwał długie lata, bo bez niezależnego samorządu terytorialnego nie będzie demokratycznej, wolnej, nowoczesnej i europejskiej Polski.”

Z wyrazami szacunku

Przewodniczący Rady Miejskiej

Artur DOMBROWSKI

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna