Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Nagrody za frekwencję przy urnach
Czwartek, 09-07-2020

Przed nami II tura wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca 2020 roku. Zachęcamy do głosowania w wyborach - możliwość oddania głosu to nie tylko obywatelski obowiązek, ale też świętowanie demokracji.
Przypominamy, że frekwencja w I turze wyborów 28 czerwca 2020 r. wyniosła rekordowe 64,51 procent. To wielki sukces nas wszystkich. Potrzebna jest jednak kolejna mobilizacja.
Samorząd województwa przygotował bonusy dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych w naszym regionie. Gminy, które wykażą największą frekwencję przy urnach, otrzymają 20 tysięcy złotych, które pozwolą im zorganizować atrakcyjne wydarzenia kulturalne. Do udziału w wyborach zachęcają marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Jak przyznane zostaną te bonusy?

Po wyborach Urząd Marszałkowski woj. Kujawsko – Pomorskiego sprawdzi, jak wyglądała frekwencja w poszczególnych gminach Kujaw i Pomorza. W oparciu o nią stworzymy rankingi samorządów w następujących kategoriach:

  • największe miasta regionu (tzw. prezydenckie)

  • stolice powiatów ziemskich

  • pozostałe miasta

  • gminy miejsko-wiejskie

  • gminy wiejskie.

Zwycięski samorząd w każdej z tych kategorii zostanie nagrodzony. Będzie to właściwie nagroda dla mieszkańców – organizacja atrakcyjnej imprezy kulturalnej. Na realizację każdego takiego eventu samorząd województwa przeznaczy 20 tysięcy złotych.

Brodnica z bonusem Marszałkowskim

Przypomnijmy, w ubiegłym roku Urząd Marszałkowski konkurs z nagrodami dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych Kujaw i Pomorza ogłosił w związku z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Marszałkowski bonus za wysoką frekwencję trafił m.in. do Brodnicy. Niestety przez pandemię Covid-19 tegoroczne wydarzenie artystyczne nie odbyło się. Nie oznacza to jednak, że nagroda przepadła. Pieniądze zostaną przekazane na organizację przyszłorocznego eventu. Dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału w wyborach. Być może Brodnica po raz kolejny stanie na podium, a na organizację wydarzenia będziemy mogli przeznaczyć jeszcze większą kwotę.

„Kto głosuje, ten się liczy!”

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna