Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Warto wybrać się na ten spacer
Czwartek, 16-07-2020

Muzeum w Brodnicy i Centrum Edukacji Ekologicznej realizować będą w dniu 25.07.2020 r. wydarzenie turystyczno-promocyjne pn. „Przyrodniczy spacer z królewną Anną po zielonym Pojezierzu Brodnickim” . Przedsięwzięcia jest częścią projektu „Kujawsko-Pomorskie! Lubię tu być... na zielonym”.

- W programie wydarzenia planujemy zorganizować zwiedzanie z przewodnikiem Centrum Edukacji Ekologicznej, które działa przy Muzeum w Brodnicy i przeprowadzenie tam krótkiej prelekcji na temat ochrony środowiska przed szkodliwymi działaniami człowieka w kontekście poprawy jakości życia i zdrowia mieszkańców naszego województwa – mówi dyr. Muzeum w Brodnicy Marian Marciniak.

- Ponadto, zorganizowany zostanie 4 godzinny spacer przyrodniczy z przewodnikiem, wiodący ścieżką edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowiska” na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również wziąć udział w konkursie pn. „ Zielone Pojezierze Brodnickie”, na zakończenie spaceru przyrodniczego – dodaje dyrektor.

Celem projektu jest promocja walorów przyrodniczych województwa kujawsko-pomorskiego i poszerzenie wiedzy na temat chronionych przyrodniczo obszarów. Projekt zakończy koncert piosenki turystycznej na brodnickim zamku. Ponadto, w czasie trwania wydarzenia pracownicy Muzeum w Brodnicy opowiadać będą nie tylko o walorach przyrodniczych naszego regionu, ale także o królewnie Annie Wazównie i jej działaniach na rzecz przyrody.

- W związku z pandemią i wynikającymi z niej obostrzeniami planujemy, że w wydarzeniu weźmie maksymalnie udział 40 osób dorosłych, które zostaną podzielone na dwie lub trzy grupy. Osoby zainteresowane projektem mogą zgłaszać w nim swój udział od piątku 17. 07. br. do piątku 24.07.br. w godz. pracy muzeum pod nr. tel. 56 49 505 70. Decyduje kolejność zgłoszeń – informują muzealnicy.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Muzeum w Brodnicy i prowadzone przez instytucję Centrum Edukacji Ekologicznej, ul. św. Jakuba 1, 87-300 Brodnica. Projekt finansowany jest w ramach programu Edukacja Społeczności Zamieszkujących Obszary Chronione Województwa Kujawsko-Pomorskiego przez Fundusze Europejskie z programu Struktura i Środowisko Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna