Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Gaudeamus igitur na Uniwersytecie III Wieku w Brodnicy
Środa, 16-11-2011

15 listopada br. w Brodnickim Warsztacie Terapii Zajęciowej odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2011/2012 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brodnicy. Pan Burmistrza Jarosława Radacz na ręce Pani Prezes UTW  Barbary Tuptyńskiej wręczył list gratulacyjny za zaangażowanie na rzecz seniorów z naszego miasta.  Słuchacze uniwersytetu w obecności Pana Burmistrza, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Brodnicy Antoniego Śmiecikowskiego, Prezesa  UTW oraz Przewodniczącej Rady Słuchaczy Grażyny Fogel odśpiewali Gaudeamus igitur, w asyście wolontariuszek z I Liceum Ogólnokształcącego  w Brodnicy. Słuchaczom wręczono legitymacje, które jednocześnie stanowić będą bilet wstępu na uroczystości organizowane          w ramach roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku – 2012, który został ogłoszony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Seniorom towarzyszył dobry humor, który można było zaobserwować podczas wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki.
Brodnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonuje przy Towarzystwie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Brodnicy, zrzesza 58 seniorów, którzy mogą się realizować w następujących sekcjach: informatycznej, językowej, dyskusyjnej, robótek ręcznych  i sportowo-turystycznej.
Zajęcia na uniwersytecie prowadzą terapeuci WTZ: Justyna Wątorowska, Żaneta Kuśmierz, Danuta Szymańska, Agnieszka Barczak - Siejek, Magdalena Bekter. Asystentami są uczestnicy WTZ, którzy realizują rehabilitację zawodową. W najbliższym czasie odbędą się: 23 listopada 15:0—18:00 zajęcia w poszczególnych sekcjach poprzedzone prelekcją na temat:  Rocznicy odzyskania niepodległości, 28 listopada w godz. 10:00-14:00 spotkanie integracyjne w gospodarstwie agroturystycznym w Zbicznie „U Barbary”.              7 grudnia 15:00-18:00 zajęcia programowe w sekcjach, 14 grudnia o godz. 17:00 spotkanie mikołajkowo-opłatkowe  w BDK.

(tekst nadeslany: autor B. Tuptyńska)

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna