Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Mobilne Muzeum Jana Pawła II przez dwa dni w Brodnicy
Czwartek, 24-11-2011

Osobiste pamiątki po Janie Pawle II i filmy przybliżające najważniejsze momenty z jego życia będzie można zobaczyć w Mobilnym Muzeum Jana Pawła II, które 26 i 27 listopada stanie na Dużym Rynku w Brodnicy.

Mobilne muzeum to 18-metrowy samochód w barwach papieskich. W jego naczepie na 62 m. kw. powierzchni ustawiono gabloty z eksponatami, a na trzech ścianach wystawienniczych wyposażonych w multimedia wyświetlane są filmy o życiu Karola Wojtyły: w Wadowicach, Krakowie i Rzymie.

Pomysłodawcą ruchomego muzeum był ks. Zygmunt Kosowski z Wydawnictwa św. Stanisława, a pomysł zrealizowało Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".Do Brodnicy Mobilne Muzeum Jana Pawła II przyjedzie dzięki Rycerzom Kolumba, którzy włączyli się w organizację XX Tygodnia Kultury Chrześciajńskiej w naszym mieście.

W Mobilnym Muzeum można zobaczyć m.in.: buty, w których chodził Jan Paweł II, jego sutannę papieską, piuskę, sweter - serdak, którego używał podczas podróży w okresie zimowym, brewiarz i różaniec. Pamiątki te udostępnili: kard. Stanisław Dziwisz, Muzeum Archidiecezjalne oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Część z nich nigdy wcześniej nie była pokazywana.

Wstęp do Mobilnego Muzeum jest bezpłatny. Muzeum czynne będzie w sobotę - 26.11. 2011 roku w godz. 9.00 - 18.00 i w niedzielę - 27.11.2011 r w godz. 7.30 - 20.00.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna