Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Chcemy oddychać czystym powietrzem
Wtorek, 05-11-2013

6 listopada na terenie miasta odbędzie się szereg działań w ramach akcji Dzień czystego powietrza”. W tym dniu informować będziemy mieszkańców miasta o szkodliwości palenia odpadów w piecach domowych. Organizatorami akcji jest Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego wraz z Fundacją Ekologiczną Arka

Wiele działań zostanie skierowanych do najmłodszych. W ramach akcji przeprowadzone zostaną  w godz. 9.00 - 11.00 warsztaty w Szkole Podstawowej nr 1. W BDK o godz. 12.00 rozpocznie się  prelekcja wraz z prezentacją. Animatorzy z Fundacji Arka przez proste przykłady pokażą, dlaczego palenie śmieci się nie opłaca. Wskażą jak pozytywnie można wykorzystywać odpady zamiast wrzucać je  do pieca. Zwrócą również uwagę uczniów na zagrożenia wynikające ze spalania śmieci w domowych piecach.

 Po prezentacji w BDK o godz. 13.00 zapraszamy na Duzy Rynek na happening podczas, którego uczniowie z brodnickich szkół wraz z animatorami będą skandować hasła ekologiczne, zachęcając dorosłych do zmiany nawyku spalania śmieci w piecach domowych. Poza tym, na Duzym Rynku od godz. 9.00 do 14.00 będzie można obejrzeć wystawę  składającą się z 12 fotomontaży autorstwa Wiesława Łysakowskiego i Dariusza Paczkowskiego. Pokazywane prace dotyczą różnych aspektów zagospodarowania odpadów , ze szczególnym naciskiem na problem spalania śmieci w domach.  

 Wszystkich chętnych mieszkańców, którzy  chcą przyłączyć się do akcji lub dowiedzieć się więcej o szkodliwości palenia odpadów w piecach domowych serdecznie zapraszamy do BDK i na brodnicki rynek.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna