Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Dwa dni bez lekcji
Poniedziałek, 06-02-2012

W Brodnicy  decyzję o zawieszeniu zajęć podjął jedynie dyrektor SP nr 2. We wtorek i w środę w tej szkole lekcji nie będzie.

Z powodu fali mrozów odwoływanych jest coraz więcej zajęć w szkołach województwa kujawsko-pomorskiego. W Brodnicy  decyzję o zawieszeniu zajęć podjął jedynie dyrektor SP nr 2. We wtorek i w środę w tej szkole lekcji nie będzie. Możliwość odwołania zajęć rozpatruje również dyrektor SP nr 1 w Brodnicy. Główną przyczyną odwołania zajęć lekcyjnych jest niska frekwencja uczniów w klasach. Bardzo wielu rodziców ze względu na niskie temperatury powietrza decyduje się pozostawić swoje dzieci  w domach. Przypomnijmy, że zawieszenie lekcji możliwe jest zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu wydanego w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. W salach lekcyjnych powinno być co najmniej 18 st. Celsjusza. Jeżeli nie jest możliwe zapewnienie takiej temperatury, dyrektor zawiesza zajęcia na czas oznaczony, powiadamiając o tym organ prowadzący. Rozporządzenie określa również przypadek, w którym temperatura zewnętrzna w dwóch kolejnych dniach poprzedzających zawieszenie zajęć wynosi minus 15 st. Celsjusza lub jest niższa. Wtedy dyrektor za zgodą organu prowadzącego może zawiesić zajęcia na czas oznaczony.
Szkoła powinna zorganizować zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, których rodzice lub prawni opiekunowie nie mogą w tych dniach zapewnić opieki. Poza tym zajęcia odwołane muszą zostać odpracowane.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna