Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Orszak Trzech Króli
Czwartek, 21-12-2017

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej. Scenariusz imprezy jest znany, bo „napisany” już 2 000 lat temu.

6 stycznia 2018 r. Orszak Trzech Króli wyruszy do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka również w Brodnicy. Rozpoczęcie orszaku zaplanowane jest na godz. 14.00 przed Pałacem Anny Wazówny przy ul. Zamkowej w Brodnicy. Trzej królowie poprowadzą orszak na Duży Rynek, gdzie o godzinie 15.00 spotkanie zakończy się wspólnym kolędowaniem i poczęstunkiem dla uczestników.

Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie mieszkańców, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Na Wiejskiej", współorganizatorami Brodnicki Dom Kultury, Hufiec ZHP Brodnica, SP nr 1, SP nr 3, Rycerze Kolumba, parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz parafia Jezusa Miłosiernego w Brodnicy. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz.

Zapraszamy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna