Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Orszak Trzech Króli
Wtorek, 20-12-2016

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej. Scenariusz imprezy jest znany, bo „napisany” już 2 000 lat temu.

6 stycznia 2017 r. Orszak Trzech Króli wyruszy do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka również w Brodnicy. Rozpoczęcie orszaku zaplanowane jest na godz. 14.00 przed Pałacem Anny Wazówny przy ul. Zamkowej w Brodnicy. Trzej królowie poprowadzą orszak ulicami: Zamkową, Św. Jakuba, Kościelną, Sienkiewicza, Mostową, Kościuszki, Duży Rynek. Przemarsz zakończy wspólne kolędowanie i poczęstunek dla uczestników o godz. 15.00 na Dużym Rynku w Brodnicy.

Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie mieszkańców, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Na Wiejskiej przy Gimnazjum nr 1 w Brodnicy”, współorganizatorem Burmistrz Brodnicy, współpraca: brodnickie parafie, szkoły podstawowe, harcerze oraz Gimnazjum nr 1.

Zapraszamy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
konto - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna