Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Pogorzelcom udzielono pomocy
Poniedziałek, 13-06-2011

Wszyscy pogorzelcy zostali  otoczeni przez służby miejskie opieką – mówi koordynujący akcją z ramienia burmistrza, Marian Chwiałkowski

Co było przyczyną pożaru budynku przy ulicy Podgórnej, który wybuchł w nocy z 12 na 13 czerwca, okaże się po przeprowadzeniu śledztwa. W pożarze mieszkania zginęła 50-letnia kobieta, kilka osób trafiło do szpitala. Wszystkim pogorzelcom służby burmistrza Brodnicy udzieliły pomocy.
W akcji gaśniczej uczestniczyło  pięć zastępów, trzy zawodowych strażaków z Brodnicy i dwa ochotników. Mieszkańcom ewakuowanym z budynku sztab kryzysowy podstawił ogrzewany autobus,podano ciepłe napoje i posiłek.Rodzinę kobiety, która poniosła śmierć w płomieniach otoczono opieką psychologa. Strażacy i policjanci po ugaszeniu pożaru i schłodzeniu klatki schodowej, pozwalali mieszkańcom na zabranie cieplejszego ubrania. Cześć z nich resztę nocy spędziła w domach rodzin lub znajomych, ale większość pozostała i czekała w autobusie. Na miejsce tragedii przybył  Jarosław Radacz, burmistrz Brodnicy, na którego polecenie ekipy remontowe BTBS od rana 13 czerwca zajęły się usuwaniem skutków pożaru.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna