Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mały Śląsk
Środa, 25-10-2017

Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz oraz Starosta Brodnicki Piotr Boiński w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości zapraszają na koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mały Śląsk. Darmowy koncert odbędzie 11 listopada 2017 roku o godzinie 16.00 w Brodnickim Domu Kultury.

Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" w Radzionkowie działa od 1973 roku. Od samego początku zespół ma siedzibę w Centrum Kultury Karolinka (dawna nazwa Środowiskowy Dom Kultury). W ciągu wielu lat istnienia zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na przeglądach i festiwalach krajowych i zagranicznych. Zespół koncertował w Portugalii, w Czechach, na Węgrzech, na Ukrainie, w Finlandii, w Niemczech, we Francji, w Hiszpanii, w Turcji, w Belgii, w Meksyku oraz we Włoszech. "Mały Śląsk" prezentuje w swoim programie tańce narodowe oraz regionalne tańce polskie. Zespół jest objęty patronatem przez Państwowy Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny z Koszęcina. W latach 1999, 2001, 2003 i 2005 "Mały Śląsk" był gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych "Fyrtek". Podczas tych czterech edycji wystąpiły w Radzionkowie zespoły z Włoch, Finlandii, Bułgarii, Estonii, Niemiec, Ukrainy, Węgier, Czech, Chorwacji, Litwy, Białorusi, Słowacji i Rumunii. W roku 2003 Zespół został uhonorowany przez Związek Górnośląski promocyjną Nagrodą im. Wojciecha Korfantego oraz Złotą Odznaką "Zasłużony dla Województwa Śląskiego".

Darmowe wejściówki na koncert do odbioru w Brodnickim Domu Kultury, Urzędzie Miejskim w Brodnicy oraz Starostwie Powiatowym w Brodnicy. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy

Wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/315943478814401/

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna