Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Pamięci porucznika Daniela Różyńskiego
Czwartek, 08-09-2011

10 września 2011r. o godz. 11.00 w kościele Matki Boskiej Fatimskiej w Brodnicy odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej śmierć poległego w Iraku por. Daniela Różyńskiego.W uroczystości uczestniczyć będzie burmistrz Brodnicy

Uroczystość rozpocznie celebrowana przez proboszcza parafii ks. Gabriela Aronowskiego Msza Święta w asyście Kompanii Honorowej 6 Brygady Powietrznodesantowej ze sztandarami 16 batalionu powietrznodesantowego, jednostki w której służył por. Daniel Różyński oraz 4 brodnickiego Pułku Chemicznego - jednostki, która na co dzień opiekuje się mogiłą poległego. Następnie nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez spadochroniarzy krakowskiej Brygady.

Po uroczystości Brodnickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "FATIMA" zaprasza na zorganizowany na boisku szkolnym zlokalizowanym obok kościoła piknik z żołnierską grochówką a także pokaz broni i spadochronów wykorzystywanych przaz spadochroniarzy z Krakowa a także sprzętu ratowniczego używanego przez "chemików" z Brodnicy.

Inicjatorami ufundowania tablicy są przełożeni i podwładni por. Daniela Różyńskiego a także jego koledzy i przyjaciele, którzy kierowali się potrzebą serca to jest ona także elementem programu "Żołnierska Pamięć". Celem programu jest m.in. pielęgnowanie pamięci o polskich żołnierzach poległych w walkach za Ojczyznę oraz tych, którzy zginęli podczas wykonywania zadań służbowych w czasie pokoju.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna