Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Szkolili się nt. odpowiedzialnej sprzedaży i serwowania napojów alkoholowych
Piątek, 14-06-2019

W dniu 12 czerwca 2019r. w Urzędzie Miejskim w Brodnicy z inicjatywy Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy w Warszawie odbyło się szkolenie pn.: ”Odpowiedzialna sprzedaż i serwowanie napojów alkoholowych”.

Inicjatywa ta jest jednym z działań mających na celu ograniczenie konsekwencji nadmiernego, nieodpowiedzialnego spożywania alkoholu, które skutkuje m.in. problemami zdrowotnymi, spożywaniem alkoholu przez młodzież, wzrostem zagrożenia przestępczością, z którymi jako społeczeństwo musimy sobie w konsekwencji radzić.

W szkoleniu uczestniczyli brodniccy przedsiębiorcy sprzedający alkohol w placówkach sprzedaży detalicznej i gastronomicznej, kelnerzy i barmani.

Spotkanie miało na celu ugruntowanie wiedzy na temat alkoholu i jego wpływu na człowieka oraz wskazanie ryzyka związanego z nieodpowiedzialną konsumpcją.

Uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty oraz przewodnik dla sprzedawców określający kwestię ich odpowiedzialności społecznej oraz prawnej związanej ze sprzedażą alkoholi. Tematyczne spotkanie z przedsiębiorcami celowo zostało przygotowane przed wakacjami letnimi dzieci i młodzieży, aby w ten sposób uczulić sprzedawców alkoholi na fakt, jak wielka odpowiedzialność za zdrowie i życie ich klientów na nich spoczywa.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna