Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Komunikat Starosty Brodnickiego
Poniedziałek, 30-03-2020

KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO z dnia 30 marca 2020 roku, godz. 16.00 DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ W ZWIĄZKU Z OGŁOSZENIEM STANU EPIDEMII.

Sytuacja sanitarno-epidemiologiczna na terenie powiatu brodnickiego zmieniła się zasadniczo od momentu ukazania się dzisiejszego, przedpołudniowego komunikatu. Do dziewięciu wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem SARS CoV-2. Badania potwierdziły obecność wirusa u ośmiu nowych osób.

Sytuacja jest dynamiczna. O wszelkich zmianach będę informował na bieżąco w kolejnych komunikatach. Jednocześnie ponownie apeluję do wszystkich objętych kwarantanną domową, by ściśle przestrzegali dyscypliny sanitarnej. Przypominam, że opuszczanie wyznaczonych miejsc jest zakazane. Wobec naruszających ten obowiązek będą stosowane kary grzywny. Konieczność bezwarunkowego stosowania się do rygorów kwarantanny, jak również do wytycznych oraz zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i innych służb leży w interesie dobra nas wszystkich.

Zostańmy w domu. Nie narażajmy zdrowia własnego i naszych bliskich. Apeluję ponownie także o zainteresowanie się osobami starszymi w swoim otoczeniu, w szczególności tym, czy są zaopatrzone w żywność, lekarstwa i niezbędne produkty higieniczne. O wszelkich niepokojących sygnałach w tym zakresie prosimy powiadamiać odpowiednie służby.

Piotr Boiński

Starosta Brodnicki

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna