Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Koronawirus w Kujawsko-Pomorskim - Wojewoda informuje
Wtorek, 07-04-2020

Resort zdrowia dwa razy dziennie podaje epidemiologiczne statystyki. Według danych z ok. godz. 18, w poniedziałek 6 kwietnia, w całej Polsce zachorowało kolejne 212 osób. Obecnie w Polsce koronawirusa ma 4413 osób. Zmarło 107 pacjentów.

Potwierdzone badaniami przypadki dotyczą:
98 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. łódzkiego, 12 osób z woj. podlaskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego; 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. opolskiego.

Jakie wieści z kujawsko-pomorskiego?
Wojewoda zawiadamia o 4 osobach zakażonych. Wśród nich jest 1 osoba z Bydgoszczy, 1 z Torunia, 1 z powiatu brodnickiego, 1 z powiatu toruńskiego.
Stan na dzień 06.04.2020 r.: liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie - 245; liczba osób hospitalizowanych - 197; liczba osób w kwarantannie - 13042; liczba osób objętych nadzorem - 829; liczba pobranych próbek - 4502


Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzone zostały 245 przypadki zakażenia SARS-CoV-2. W szpitalu zakaźnym w Grudziądzu hospitalizowanych jest 119 osób, zakażenie potwierdzono u 39 z nich. Sześciu pacjentów podłączonych jest do respiratorów. Spośród pozostałych szpitali regionu, najwięcej przypadków zakażeń stwierdzono w Szpitalu Miejskim w Toruniu - 38 zakażeń (14 pacjentów, 6 lekarzy, 12 pielęgniarek i 6 innych osób). Wyniki 50 próbek nie są jeszcze znane. W Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy 19 zakażeń dotyczy pracowników lecznicy, jedno pacjenta.


- Dziś, na mocy wytycznych Ministerstwa Zdrowia, został wprowadzony przez wojewodą obowiązkowy triage. Każda osoba wchodząca do szpitala będzie miała mierzoną temperaturę, z każdą osobą będzie przeprowadzany odpowiedni wywiad. Po nim pacjent będzie przekazany albo do izby przyjęć, albo do szpitala zakaźnego. Każdy pracownik placówki musi być także sprawdzany pomiarem temperatury. To podstawowy wskaźnik pozwalający podejrzewać obecność koronawirusa - mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna