Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Zabrzmią smyczki w brodnickiej farze
Czwartek, 24-11-2011

W sobotę 26 listopada o godz. 17.30 w kościele pw. św. katarzyny odbędzie się koncert  w wykonaniu Kwartetu SmyczkowegoToruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Koncert będzie częścią projektu realizowanego przez Samorzad Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod nazwą "Ochrona i zachowanie naturalnego dziedzictwa regionu kujawsko-pomorskiego". Koncert jest jednym z wielu wydarzeń artystycznych odbywających się w ramach XX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Brodnicy

Toruński Kwartet Smyczkowy rozpoczął działalność w 1995 roku. Tworzą go muzycy związani z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.Zespół prowadzi bogatą działalność koncertową występując podczas wielu prestiżowych koncertów i spotkań okolicznościowych w Polsce i za granicą. W repertuarze posiada utwory reprezentujące różne style i epoki, począwszy od barokowej po współczesną muzykę kameralną i rozrywkową.
Kwartet uczestniczył w cyklu koncertów „Toruńskie Spotkania pod Gwiazdami” w toruńskim Dworze Artusa, a także towarzyszył licznym seminariom i sesjom naukowym organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1997 roku brał udział w realizacji dokumentalnego filmu: „Toruń moja miłość”. Wielokrotnie występował podczas Festiwalu „Toruń- Muzyka i Architektura” oraz był gościem „Lubelskiego Września Muzycznego”. W maju 2003 roku odbył tournee po Niemczech biorąc udział w Festiwalu „Oldenburg Ratsmusik”.
Kwartet stale współpracuje z Ośrodkiem Chopinowskim w Szafarni. Zapraszany jest na koncerty organizowane przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie i na spotkania muzyczne z cyklu „Kołobrzeska Jesień Muzyczna”.
W repertuarze : - utwory muzyki popularnej i filmowej S.Joplin, I.Berlin, H.Mancini, G.Gerschwin, L.Anderson, E.K.Ellington, The Beatles, E.Presley, H.Wars. - utwory muzyki klasycznej - J.Haydn, W.A.Mozart, A.Dvorak, L. v. Beethoven, P.Czajkowski, F.Chopin, St. Moniuszko, G. Bacewicz, A.Piazzola, N.Skalkotas.

Skład zespołu:
Mariola Majrowska - I skrzypce
Bernadetta Chmielecka-Larsen - II skrzypce
Krzysztof Blek - altówka Beata
Wiącek-Felczykowska - wiolonczela

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna