Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Wojciech Jagielski w brodnickiej bibliotece
Poniedziałek, 08-04-2013

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim, pisarzem, dziennikarzem, korespondentem, byłym publicystą „Gazety Wyborczej”.Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia br. o godz. 18.30 w Pałacu Anny Wazówny.

 

Wojciech Jagielski ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1986-1991 pracował w Polskiej Agencji Prasowej. Przez 21 lat był redaktorem „Gazety Wyborczej”, następnie wrócił do pracy w PAP. Współpracuje z BBC i Le Monde. Zajmuje się problematyką Afryki, Azji, Kaukazu i Zakaukazia. Wieloletni obserwator konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie, Czeczeni i Gruzji. Do tej pory ukazało się 5 książek jego autorstwa: „Dobre miejsce do umierania” (1994), „Modlitwa o deszcz” (2002), „Wieże z kamienia” (2004), „Nocni wędrowcy” (2009), „Wypalanie traw” (2012).

Otrzymał wiele nagród, m.in. Nagrodę im.Pruszyńskich (1996), Nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej (2002), Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera (2003), Nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera (2003), Studencką Nagrodę Dziennikarską MediaTory (2008). W dowód uznania „za wartościowe i odważne prezentowanie problematyki międzynarodowej” otrzymał Odznakę Honorową „Bene Merito” w 2009 roku.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna