Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Dni Brodnicy za nami
Środa, 15-06-2011

 

Kilka tysięcy osób bawiło się 12 czerwca na Przedzamczu podczas imprez przygotowanych z okazji Dni Brodnicy. Bardzo wielu mieszkańców miasta skorzystało również z zaproszenia na atrakcje zorganizowane 10 i 11 czerwca.

W program Dni Brodnicy wpisano wiele imprez o charakterze rekreacyjnym, kulturalnym i sportowym. 10 czerwca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprosiła najmłodszych na IX Festiwal Książki Dziecięcej "Witajcie w naszej bajce". 11 czerwca w godzinach południowych na terenie stadionu i Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się festyn sportowy "Złap oddech", podczas którego rozegrano wiele konkursów i gier sportowych. Wieczorem 11 czerwca muzealnicy zaprosili brodniczan do piwnic zamkowych na otwarcie wystawy pt. "Brodniccy artyści prezentują" oraz na koncert standardów jazzowych zatytułowany "Kawa z mlekiem". 

Następnego dnia, tj. 12 czerwca Przedzamcze stało się miejscem głównych atrakcji Dni Brodnicy. Od godz. 15.00 na scenie prezentowały się lokalne zespoły oraz dzieci i młodzież z sekcji Brodnickiego Domu Kultury. O godz. 19.00 scenę opanowali artyści zawodowi. Najpierw wystąpił zespół ZYDECO FLOW, a po nim gwiazda wieczoru Kora. Dni Brodnicy zakończył pokaz "Tańczących fontann".

Koordynatorem Dni Brodnicy był Wydział Rozwoju, Współpracy Zewnętrznej i Informacji UM w Brodnicy. Imprezy przygotowały brodnickie placówki kultury: BDK, Muzeum w Brodnicy i MiPBP w Brodnicy oraz OSiR.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna