Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Refleksje Kujawsko-Pomorskie według Ciacka
Środa, 15-06-2011

 

24 czerwca 2011 r. Muzeum w Brodnicy zaprasza na wernisaż wystawy „Refleksje Kujawsko-Pomorskie” malarza Stefana Ciacka. Wernisaż odbędzie się w Piwnicach zamkowych o godz. 18.30. Wystawę będzie można oglądać w dniach od 24 czerwca do 5 sierpnia 2011 r.

Stefan Ciacek ur. 1934 r. we Francji, absolwent prawa, historii i nauk politycznych, dyplomata, dziennikarz. Wcześnie angażuje się w działalność artystyczną ponad 50 lat temu – bo w 1958 r. współorganizuje wystawę prac Tadeusza Kantora z cyklu „informel” w galerii „Samlaren” w Sztokholmie.

Ostatni artysta głównie czerpie inspiracje z regionu brodnickiego, ale jego sztuka była zawsze ponadregionalna. Jego pejzaże są punktem wyjścia do głębokiej interpretacji emocji na pograniczu realizmu i abstrakcji. W relacjach z Jego wystaw mowa o „przelewaniu na płótno melancholii bagien i ciszy wielkich przestrzeni” (Tygodnik Polski – Melbourne), o „nutach nostalgii i smutku, prawdy i emocji” (Art and Business). Czasem niektóre jego obrazy to „czysta baśń” a „malowanie zarazem liryczne i intelektualne” (Prof. dr hab. K. Bartnicka) zaś „Sztuka.pl.” pisze o „koncentrowaniu się artysty na „nostalgicznych wątkach narracyjnych” a „Galeria At.-Kresy” o „wrażliwym ujęciu tematów i subtelnym kolorycie w oddawaniu piękna przyrody”.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna