Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Rower i inne nagrody do wygrania
Wtorek, 12-07-2011

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wspólnie z Biurem Środowiska UM w Brodnicy zaprasza brodniczan i tych dużych i tych małych do wzięcia udziału w konkursach ekologicznych, które odbywać się bedą 24 lipca podczas VI Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody. Osoba, która przyniesie najwięcej maulatury otrzyma rower zakupiony ze środków WFOŚiGW w Toruniu.
Poniżej podajemy zasady konkursów

1. Zbiórka baterii - czas trwania konkursu: 13.00 - 19.00
 Zasady:
Każdy mieszkaniec za przyniesione baterie otrzyma upominek w postaci gadżetu ekologicznego, za minimum 20 szt. zużytych baterii otrzyma 1 sadzonkę.
ilość sadzonek jest ograniczona (110 szt.).
 
2. Zbiórka makulatury - czas trwania konkursu: 13.00 - 19.00
 Nagrody:
gadżety ekologiczne - (ilość ograniczona)
nagroda główna - rower 
 Zasady:
Minimalna ilość przyjmowanej makulatury  - 5 kg. UWAGA: przyjmowana będzie tylko makulatura kartonowa i gazetowa - CZYSTA, NIEZABRUDZONA I POWIĄZANA (np. sznurkiem).
Uczestnikiem konkursu zostaje każdy mieszkaniec, który przyniesie do punktu zbiórki przynajmniej 5 kg makulatury.Każdy uczestnik może dostarczyć prawidłowo przygotowaną makulaturę dowolną ilość razy.Nagrodę gówną zdobędzie uczestnik, który podczas trwania konkursu dostarczy do punktu zbiórki największą ilość makulatury ogółem.

3. Dla najmłodszych dzieci w grupie wiekowej do 3 lat przygotowano konkurs KRASNOLUDKI, który polegac będzie na: rzucaniu piłeczek do kosza i slalomie między roślinkami.
Każdy uczestnik otrzyma nagrodę za udział.

4. Dla młodych miłośników malarstwa „ Na łące..." czekać będą  kwiaty, ptaki, owady , zwierzęta i nie tylko...do kolorowania.. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę za pomoc w zapełnieniu łąki.

5. Na dzieci w kategorii wiekowej „Maluch" (przedszkolaki) oraz „Junior" (szkoła podstawowa), czeka "Drzewko szczęścia", które w liściach ukrywa wiele ciekawych nagród, lecz żeby można było je zdobyć trzeba będzie odpowiedzieć na pytanie bądź rozwiązać rebus.

6. Konkurs  "EKO - ASY" przeprowadzony będzie w 2 kategoriach wiekowych: „Żak" (gimnazjum), „Senior" (szkoła ponadgimnazjalna). W każdej z kategorii wiekowej wyłoniony zostanie  EKO-AS, który musi wykazać się największą wiedzą przyrodniczą, o regionie. Uczestnicy konkursu odpowiadać będą na pytania przygotowane dla każdej kategorii wiekowej. Nagrodzeni zostaną uczestnicy, którzy udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi a tym samym zachowają najwięcej balonów (balonik odbierany w przypadku złej odpowiedzi) w każdej kategorii wiekowej. Uczestnicy konkursu otrzymają wyróżnienia i nagrody.

 

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna