Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Powiązane galerie:
grafika
II Festyn Małych Ojczyzn
Poniedziałek, 28-05-2018Zdjęć: 65
Festyn Małych Ojczyzn – podsumowanie
Wtorek, 29-05-2018

26 maja 2018 roku na przedzamczu w Brodnicy, mieszkańcy oraz goście przebywający na terenie powiatu brodnickiego, mieli okazję uczestniczyć w II Festynie Małych Ojczyzn. Impreza organizowana wspólnie przez Burmistrza Brodnicy, Starostę Brodnickiego oraz Wójtów Gmin Brodnica, Brzozie, Świedziebnia oraz Zbiczno cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W sobotnie popołudnie Brodnicę odwiedziło kilka tysięcy osób. Głównym celem festynu było zintegrowanie mieszkańców naszych "Małych Ojczyzn". stąd też nieprzypadkowa data organizacji przedsięwzięcia. 27 maj br przypadło święto polskiego samorządu terytorialnego. 28 lat temu odbyły się bowiem pierwsze wybory samorządowe.

Oficjalne rozpoczęcie festynu odbyło się punktualnie o godzinie 15.00. Bogaty program artystyczny przygotowany przez szkołę tańca House of Dance, Przedszkole Publiczne nr 6, 8 i im. Marii Konopnickiej w Brodnicy, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Gminy i Starostwo Powiatowe w Brodnicy, wypełnił odwiedzającym czas.

Festyn Małych Ojczyzn jest doskonałym przykładem jak Gminy, miasto czy też powiat mogą razem współpracować i wzajemnie się uzupełniać. Podczas sobotniego spotkania nie zabrakło prezentacji i degustacji dorobku kulinarnego naszego regionu. Koła Gospodyń wiejskich przygotowały swoje najlepsze specjały kulinarne. Natomiast konkursy i zabawy o tematyce przeciwpożarowej oraz pokazy sprzętu przeciwpożarowego cieszyły się dużym zainteresowanie najmłodszych uczestników imprezy. Szkoły miejskie oraz z terenu powiatu brodnickiego przygotowały pokazy naukowe, taneczne, a także związane z postacią królewny Anny Wazówny – starościny brodnickiej. Ogromny zainteresowanie cieszyło się wesołe miasteczko dla dzieci, które było bezpłatne.

Podczas festynu w miasteczku zdrowia przygotowanym przez Szpital Powiatowy w Brodnicy, można był zbadać sobie poziom cukru we krwi czy też ciśnienie. Gwiazdą imprezy był zespół Bayer Full, który na brodnickie przedzamcze przyciągnął tłumy fanów.

W ramach festynu odbył się również rajd rowerowy, spływ kajakowy, 7. Turniej Piłki Siatkowej „Bo my damy radę” oraz VII Dycha Anny Wazówny.

Organizatorzy zgodnie potwierdzają, że impreza na stałe wpisała się do kalendarza imprez kulturalnych naszego regionu i dziękują wszystkim którzy przyczynili się do organizacji festynu.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna