Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Dni Brodnicy 2019
Poniedziałek, 10-06-2019

Koncerty, spotkania autorskie, wystawy, recitale, a także święto patrona miasta w tym roku przyświecać będzie Dniom Brodnicy. Przez sześć dni brodniczanie oraz goście, będą mieli okazję do wspólnego świętowania, które w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie. Gwiazdami tych wyjątkowych dni będą: Piotr Kupicha i zespół FEEL, Kasia Popowska, Teresa Werner oraz Marcin Daniec.

Dni Brodnicy rozpoczynamy już 11 czerwca, o godz. 18:00 wystawą w Galerii Brama pt. “KRAKOWSKIEGO LAIKONYKA EGO, W BOSKIEJ KOMEDII DANTEGO”, autorstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza – znanego i znakomitego muzyka, kompozytora, współtwórcy kabaretu i zespołu “Anawa”. Miłośników twórczości artysty zapraszamy tego samego dnia na spotkanie z Janem Kantym Pawluśkiewiczem o godz. 19.00 do sali wielkiej Pałacu Anny Wazówny. Organizatorem spotkania jest Urząd Miejski w Brodnicy oraz Muzeum w Brodnicy. Wstęp wolny.

12 czerwca Brodnicka biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Vincentem V. Severskim autorem bestsellerowej serii sensacyjno-szpiegowskiej „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”. Vincent V. Severski to pseudonim emerytowanego pułkownika polskiego wywiadu. Przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością. Zajmował jedno z najwyższych stanowisk kierowniczych w Agencji Wywiadu. Odszedł ze służby w 2007 roku. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30 w Pałacu Anny Wazówny. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Brodnicy oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy. Wstęp wolny.

13 czerwca obchodzić będziemy uroczystości związane ze świętem patrona miasta św. Antonim. Główne uroczystości rozpoczną się o godzinie 17.15 na przedzamczu w Brodnicy. Po nabożeństwie ku czci świętego Antoniego z Padwy, odbędzie się procesja z relikwiami i figurą świętego do klasztoru oo. Franciszkanów.

14 czerwca zapraszamy na dwa wydarzenie. Pierwsze odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy. O godzinie 11.50 usłyszymy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych, a o godzinie 12.00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Brodnicy zobaczymy prezentację Nadleśnictwa Brodnica oraz pokaz pracy pilarką w wykonaniu pracowników Zakładu Usług Leśnych. Organizatorem jest Nadleśnictwo Brodnica

Natomiast o godzinie 18.30 w Pałacu Anny Wazówny zapraszamy na IV Międzynarodowe Spotkania Bardów „Herbata u Bułata”, w którym udział wezmą: Ludmiła Tatarova i Siergiej Dżigurda - Rosja, Natalia Soboleva - Ukraina, Karen Mamikonyan - Armenia, Steve Kindler - USA, Andre Raniszewski - Francja, Marina Marciniak z zespołem w składzie: Małgorzata Wierzbowska, Andrzej Telej, Dominka Świątek, Antoni Muracki oraz Jacek Beszczyński i Zespół Nadziei Maleńka Orkiestra w składzie Leszek Miliński, Tomasz Gumiński i Krzysztof Kwiatkowski (Polska) Spotykamy się ponownie na poetyckim szlaku w Pałacu Anny Wazówny 14 czerwca o godz. 18.30. Będą z nami piękne pieśni Okudżawy, Cohena, Wysockiego, Nohawicy, Brela i wielu innych wspaniałych poetów. Wystąpią przed nami artyści z Polski, Rosji, USA, Francji, Ukrainy, Armenii pod artystycznym kierownictwem Jacka Beszczyńskiego – toruńskiego barda. Organizatorem imprezy są: Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Burmistrz Brodnicy, Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA Oddział Okręgowy w Toruniu, Muzeum w Brodnicy.

15 czerwca na koncertowej scenie Dni Brodnicy, na brodnickim przedzamczu wystąpią lokalni artyści z Brodnickiego Domu Kultury. Odbędzie się również koncert Teresy Werner, Kasi Popowskiej oraz Piotra Kupichy i zespołu Feel. Organizatorami są: Urząd Miejski w Brodnicy, Brodnicki Dom Kultury oraz Muzeum w Brodnicy.

17:00 - występy artystyczne BDK

18:00 - Teresa Werner

19:30 - Kasia Popowska

21:00 - Piotr Kupicha i zespół Feel

Tegoroczne święto miasta zakończymy 16 czerwca na Dużym Rynku w Brodnicy. O godzinie 18.00 wstąpi ze swoim recitalem Marcin Daniec. Występ przeplatany będzie koncertem zespołu DO DNA. Organizatorem jest Urząd Miejski w Brodnicy oraz Brodnicki Dom Kultury.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Dni Brodnicy jest bezpłatny. Zapraszamy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna