foto - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Młodzi brydżyści z Brodnicy na podium
Czwartek, 10-10-2019

Gratulacje i upominki od Burmistrza Brodnicy otrzymali młodzi brydżyści, którzy z sukcesami reprezentowali nasze miasto na IX Mistrzostwach Polski Młodzików w brydżu sportowym.

We wrześniu 12 dzieci trenujących w sekcji brydżowej UKS GOL Brodnica i Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy brało udział w IX Mistrzostwach Polski Młodzików w brydżu sportowym. W turnieju zorganizowanym  w Starachowicach  przez Polski Związek Brydża Sportowego brało udział ponad 150 młodych brydżystów z całej Polski grających w trzech kategoriach wiekowych. Brydżyści  z Brodnicy przygotowywali się na turniej na dodatkowych zajęciach rozwijających organizowanych w SP. 2 w Brodnicy  i zajęciach UKS GOL Brodnica.

W turnieju par mikstowych U-12 tytuł wicemistrza Polski wywalczyli Julia Antczak  (SP. 2) i Michał Kupczyk (SP. 2). Miejsce III i brązowe medale wywalczyli Martyna Dorszewska (SP. 2) i Franciszek Krajewski (SP. 4).

W turnieju teamów UKS GOL  I Brodnica grający w składzie Martyna Dorszewska, Julia Antczak, Michał Kupczyk i Franek Krajewski zajął VI miejsce. Miejsce VII wywalczył zespół UKS GOL II Brodnica w składzie Zofia Gaszak, Oliwia Malinowska, Paweł Pietrzykowski I Paweł Laskowski (wszyscy SP. 2)

Nasi najmłodsi brydżyści w kategorii U 10 w turnieju teamów zajęli III miejsce i zdobyli brązowe medale ( Oliwia Wróblewska, Marta Piątkowska, Aleksander Korecki, Maksymilian Kruza – wszyscy SP. 2)

Mistrzami Polski w parach chłopców U-12  zostali: Franciszek Krajewski (SP4) i Michał Kupczyk (SP. 2).

Mistrzyniami Polski w parach dziewcząt U-10 zostały uczennice SP2 Marta Piątkowska i Oliwia Wróblewska. Tytuł wicemistrzyni  i srebrny medal zdobyła Oliwia Malinowska (SP2) grająca z zawodniczką z Warszawy.

Tak doskonałe wyniki młodych brydżystów  pozwoliły  Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy  zająć I miejsce  w Polsce i zdobyć puchar  w klasyfikacji szkół. Miejsce XVI zajęła SP. 4 w Brodnicy.  W klasyfikacji klubowej UKS GOL Brodnica zajął II miejsce w Polsce.

Opiekunami  i trenerami uczniów byli Elżbieta i Bogumił Kupczyk.   Zapraszamy wszystkich chętnych do gry w brydża sportowego na zajęcia UKS GOL Brodnica. Informacje – Tel. 662 065 186, 602 241 057