Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
100.rocznica - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Komunikat Starosty Brodnickiego – 31.03.2020 r. godz. 9.30
Wtorek, 31-03-2020

Na chwilę obecną sytuacja sanitarno-epidemiologiczna na terenie powiatu brodnickiego przedstawia się następująco: mamy dziewięć osób zakażonych koronawirusem SARS CoV-2. Jak już informowałem wczoraj, badania potwierdziły obecność wirusa u ośmiu nowych osób.

Ponadto jedna osoba z powiatu jest hospitalizowana w związku z podejrzeniem zakażenia. Spadła liczba osób w kwarantannie. Do godziny 14. wczoraj było nią objętych 331 osób (poprzednio 384), z czego 27 (bez zmian) przebywa w ośrodku przeznaczonym do kwarantanny zbiorowej. Pod nadzorem sanitarnym. pozostają 2 osoby.

Apeluję do wszystkich objętych kwarantanną domową, by ściśle przestrzegali dyscypliny sanitarnej. Przypominam, że opuszczanie wyznaczonych miejsc jest zakazane. Wobec naruszających ten obowiązek będą stosowane kary grzywny. Konieczność bezwarunkowego stosowania się do rygorów kwarantanny, jak również do wytycznych oraz zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i innych służb leży w interesie dobra nas wszystkich. Zostańmy w domu. Nie narażajmy zdrowia własnego i naszych bliskich.

Apeluję ponownie także o zainteresowanie się osobami starszymi w swoim otoczeniu, w szczególności tym, czy są zaopatrzone w żywność, lekarstwa i niezbędne produkty higieniczne. O wszelkich niepokojących sygnałach w tym zakresie prosimy powiadamiać odpowiednie służby.

Piotr Boiński Starosta Brodnicki

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna